Prezentacje artystyczne

Czytaj więcej...

Tercet z zespołu "Dorenutki" wystąpił w koncercie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki im Teatrzyku Bim - Bom. Organizatorem koncertu była Cappella Gedanensis

Czytaj więcej...

To już piąta, jubileuszowa wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży z pracowni Pani Iwony Głogowskiej-Gieszcz, prowadzonej zarówno w ramach Fundacji Horyzonty Sztuki, jak i Pałacu Młodzieży im.Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, organizowana w foyer Filharmonii Bałtyckiej. Poprzednie wystawy odbyły się kolejno: w roku 2012 ("Nieskrępowany Świat wyobraźni"), 2013 ("Ilustracje muzyczne"), 2014 ("Autoportrety"), dwa lata temu "Karnawał zwierząt", a obecnie wystawa, z okazji Dnia Dziecka nosi tytuł "Oczami dziecka - Portret Polaków".

Czytaj więcej...

26 kwietnia 2017 zespół Kontrapunkt i Kadencja z Pałacu Młodzieży w Gdańsku uczestniczył w Festiwalu Innowacyjnej Edukacji w Ergo Arenie.
Mieliśmy przyjemność zaśpiewać piosenkę skomponowaną specjalnie dla nas na ten dzień pt. "Hymn dla ciekawskich" Wielką radością była możliwość zaśpiewania przed Michałem Szpakiem i uczestniczenie w jego koncercie. Michał zrobił sobie z nami pamiątkową fotografię. Otrzymaliśmy również autograf i specjalną dedykację z pozdrowieniami dla całego Pałacu Młodzieży!!!
Mamy nadzieję że może kiedyś Michał Szpak odwiedzi Pałac Młodzieży w Gdańsku! Serdecznie go zapraszamy!

Czytaj więcej...

11 kwietnia 2017 mieliśmy okazję podziwiać 6 opowiadań stworzonych i własnoręcznie przygotowanych przez uczestników zajęć Teatralnych Fabryka Marzeń

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

W ramach Święta Gdańskiej Nauki w dniach 01-03.02.2017 r. dzieci i młodzież uczestniczyła w warsztatach plastycznych "Wyobraźnią sięgamy gwiazd". Uczestnicy pracowali pod kierunkiem Anny Rutkowskiej, Małgorzaty Strożek i Barbary Polkowskiej-Ugwu. Efekty ich pracy można podziwiać w holu Pałacu Młodzieży.

Czytaj więcej...

25 listopada w sali teatralnej Pałacu Młodzieży odbył się koncert uczestników pracowni wokalnej prowadzonej przez P Kamile Kmiecik-Nejman. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowało się 7 zespołów wokalnych: AKOLADA, GAMA, KADENCJA, KONTRAPUNKT, KAMERTON, TONACJA i VOLTA.